Login (E-mail/KRS):
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?

Oferta serwisu eopp.pl dla Organizacji Pożytku Publicznego

Statystyki

Całodobowy monitoring Twojej kampanii 1,5% podatku

Zapewne każdy przedstawiciel Organizacji Pożytku Publicznego ma świadomość jak ważnym dla jego OPP jest maksymalne wykorzystanie sezonu zbiórki 1,5% podatku. Z doświadczenia wiemy, że Organizacje za pośrednictwem różnego rodzaju mediów oraz na wszelakie możliwe sposoby dążą do tego żeby pozyskać jak najwięcej podatników gotowych wesprzeć ich działania przekazując im swoje 1,5% podatku. Jednak nie wszystkie kampanie kończą się spodziewanym rezultatem. Czy chcesz, aby zbiórka 1,5% dla rzecz Twojej OPP przynosiła jeszcze większe wpływy? - zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami skierowanymi właśnie dla Ciebie.

Jednym z najczęstszych przyczyn niepowodzenia takiej akcji, jest pozostawienie jej bez żadnej kontroli. Kampanie żyjące tzw. "własnym życiem" w okresie rozliczeniowym z reguły nie przynosiły zadowalających efektów . Aby zapobiec takiej sytuacji podczas kampanii z użyciem programu PIT Projekt dołączamy do naszej oferty rozwiązań dla OPP moduł statystyk - podstawowych oraz rozszerzonych.

Moduł statystyk to jedno z najczęściej używanych przez Organizacje narzędzi, dostępnych w panelu "Strefa OPP" na portalu www.eopp.pl. Statystyki na bieżąco umożliwiają śledzenie aktywności użytkowników korzystających z przygotowanych dla Państwa indywidualnych wersji naszych produktów tj.:
 • Program do rocznych rozliczeń podatkowych PIT Projekt (wersja "desktop")
 • Program do rocznych rozliczeń podatkowych PIT Projekt (wersja "on-line")
 • Strona internetowa Organizacji na portalu eopp.pl (tzw. Prezentacja)

Statystyki umożliwiają w czasie rzeczywistym na szczegółowe monitorowanie:
 • Pobrań programu PIT-Projekt;
 • Uruchomień programu PIT Projekt;
 • Uruchomień programu PIT Projekt On-Line;
 • Uruchomień Prezentacji Organizacji;
 • Źródeł pobrań i uruchomień programu PIT Projekt oraz Prezentacji;
 • Wpływów 1,5% podatku dla Twojej OPP (statystyki rozszerzone);
 • Rozkładu geograficznego aktywności w programach PIT Projekt;
 • Dni, godzin i minut największej aktywności w programach PIT Projekt;
 • i wiele innych.

Dzięki statystykom:
 • Można od szybko reagować na ewentualny spadek skuteczności kampanii;
 • Można w czasie rzeczywistym monitorować rentowność kampanii;
 • Można badać współczynniki odrzuceń oraz konwersji (polecamy współpracę z narzędziem Google Analytics);
 • Można przeprowadzać wewnętrzne analizy np. w jakich terminach jest najwięcej uruchomień programu, w jakich rejonach Polski są najwyższe wpływy, z jakich źródeł jest najwięcej pobrań / uruchomień programu itp.;
 • Gromadzić dane przebiegu kampanii 1,5% podatku oraz porównywać ją z latami poprzednimi;
 • i wiele innych.


Statystyki zbiorcze, dzienne i szczegółowe


Dzięki wygodnemu panelowi statystyk, na bieżąco są Państwu prezentowane wszystkie statystyki od początku trwania kampanii 1,5% podatku (statystyki pobrań, uruchomień oraz wpływów 1,5% podatku). Są to tzw. statystyki zbiorcze.

Istnieje także możliwość ograniczenia prezentowania statystyk w określonym przedziale czasowym. Panel wówczas wyświetla listę statystyk z podziałem na poszczególne dni tzw. statystyki dzienne wraz z podsumowaniem.

Kolejną możliwością jest dostęp do tzw. statystyk szczegółowych. W tym celu należy kliknąć ikonę szczegółów przy wybranym dniu aby otrzymać pełną listę statystyk dnia, z dokładnością do godzin, minut oraz sekund.


W szczegółach statystyk znajdują się także informacje o tym jaki adres IP posiada użytkownik, jakiego rodzaju posiada komputer (Windows, Mac, Linux), jaką ma przeglądarkę internetową (Mozilla, Chrome, Internet Explorer) oraz w jakiej wersji.
Inną użyteczną informacją jaką możemy odczytać w statystykach szczegółowych jest źródło wywołania statystyki np. jeśli użytkownik pobrał program PIT Projekt ze strony serwisu Instalki.PL, statystyka wyświetli adres tego serwisu.


Statystyki rozszerzone

Śledź na bieżąco wpływy z tytułu 1,5% podatku na konto Twojej OPP

Statystyki rozszerzone to rozwinięcie modułu statystyk podstawowych, współpracujące z programami do rozliczeń podatkowych PIT Projekt. Dzięki niemu mogą Państwo na bieżąco śledzić statystyki wpływów 1,5% podatku, jakie są zbierane na podstawie rozliczanych deklaracji w programie PIT Projekt, opracowanym dla Państwa OPP.

Szczegółowe statystyki rozszerzone, oprócz dokładnej godziny uruchomienia programu oraz informacji o systemie użytkownika (IP, system operacyjny, przeglądarka) prezentują następujące dane:
 • Formularze podatkowe PIT wchodzące w skład składanej deklaracji rocznej (np. PIT-37 oraz PIT-O);
 • Metoda złożenia deklaracji:
  - DRUK: czyli tradycyjna droga złożenia wydrukowanej deklaracji w urzędzie skarbowym
  - EDEKLARACJE: wysyłka elektroniczna do systemu e-Deklaracji Ministerstwa Finansów;
 • Nazwa miejscowości zameldowania podatnika;
 • Województwo podatnika;
 • Wprowadzony KRS Organizacji Pożytku Publicznego na którą zostaje przekazane 1,5%;
 • Podany "Cel szczegółowy" dotyczący przekazanego 1,5% podatku;
 • Kwota przekazanego 1,5% podatku;

Należy także podkreślić, że dane osobowe podatnika rozliczanego w programach PIT Projekt są ściśle chronione i nie są nigdzie rejestrowane. Anonimowe dane statystyczne są udostępniane wyłącznie Organizacjom, w celach badawczych przebiegu kampanii 1,5% podatku. Użytkownicy korzystający z programu PIT Projekt poprzez akceptację jego regulaminu, wyrażają zgodę na wysyłanie anonimowych statystyk. Więcej szczegółów znajduje się w treści regulaminu oraz licencji dostępnych w programach PIT Projekt.


Analizy - Eksport do Excela


Zebrane przez moduł statystyk dane można w bardzo łatwy sposób wyeksportować do pliku .xls, odczytywanego przez programy typu arkusz kalkulacyjny (np. Microsoft Excel). Dzięki tej opcji, dane statystyczne możemy poddawać dalszemu przetwarzaniu, filtrowaniu oraz analizie. W wyeksportowanych do Excela danych łatwo jest wyszukiwać informacje. Mimo, że panel statystyk oferuje prezentowanie danych statystycznych na wykresach, eksport do Excela umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych i dostosowanych zestawień. Ponadto wyeksportowane do pliku statystyki można łatwo katalogować i archiwizować.

Wyeksportowanie statystyk nie jest operacją skomplikowaną. Wystarczy w panelu statystyk danego produktu, wybrać rodzaj statystyk (Uruchomienia, Pobrania, Deklaracje), zaznaczyć przedział dat oraz kliknąć na: Raport Excel zbiorczy lub Raport Excel szczegółowy. Różnice pomiędzy tymi typami raportów są takie, że raport zbiorczy eksportuje dane z dokładnością do 1 dnia (lista statystyk z każdego dnia), natomiast raport szczegółowy zapisuje dane każdej statystyki wybranego z zakresu dat, z dokładnością nawet do 1 sekundy.